Земля, як і будь-які предмети на ній, відкидає в міжпланетний простір тінь внаслідок освітлення її Сонцем. Місяць, природний супутник нашої планети, час від часу потрапляє в таку тінь (або лише у півтінь), що спричиняє його затемнення. У першому випадку повне, а в другому ― часткове.
Вигляд західної ділянки зоряного неба о 7 годині 21 січня 2019 р. на широті Києва під час повного місячного затемнення. Мал. ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію Stellarium.
Місяць почне входити у півтінь Землі о 4 год 36 хв київського часу. Повне затемнення почнеться о 6 год 41 хв, його максимальна фаза настане о 7 год 12 хв, а закінчиться воно о 7 год 43 хв. Друга половина повної фази затемнення відбуватиметься на ранковому небі — Сонце зійде в цей день на широті Києва о 7 год 48 хв, а громадянські присмерки почнуться о 7 год 12 хв, тобто саме в той момент, коли Місяць буде найбільш затемнений. Затемнення закінчиться о 9 год 48 хв, коли Місяць вийде з півтіні Землі.
2. Міні-парад планет 1 березня
У перший день календарної весни планети Юпітер, Сатурн і Венера влаштовують «парад
... Читати далі »
Щасливий випадок МЕТА : узагальнити і систематизувати знання з основних понять фізики ; формувати вміння використовувати здобуті теоретичні знання на практиці; прищеплювати любов до фізики; виховувати бережливе відношення до природи. Обладнання:
Вступне слово вчителя. Ми з вами – познайомились на уроках. Разом занурювались у глибини фізики протягом навчання в нашій школі. Скільки було засвоєно, а може, й прослухано теоретичного матеріалу. Скільки було розв'язано, а може, і трохи списано задач. Скільки було зроблено, а може, й підтасовано результатів практичних і лабораторних робіт. І як результа нашої роботи ви покажете як володієте певними теоретичними та практичними навичками з фізики. А наскільки ці знання глибокі, а навички надійні, ми з'ясуємо під час фізичної гри « Щасливий випадок» , оскільки саме в такій формі проходитиме наш захід. Перебування у фізичній лабораторії починається з ознайомлення з правилами безпечної поведінки та подальшого їх дотримання. . Для плідної співпраці вашій увазі пропонуються:
Золоті правила поведінки у сьогоднішній грі :
Бути -позитивними. ТУТ і ЗАРАЗ. Точними. Точність - увічливість королів.
Толерантними. Толерантність - це повага, у першу чергу, до самого себе.
Зібраними. Оскільки найдорогоцінніше, що є у нас, - це час.